هوزینگ پیش تصفیه

مقدمه :

یکی از اجزای تشکیل دهنده تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی هوزینگ می باشد . سه هوزینگ پایین دستگاه تصفیه آب فضایی برای فیلتر های پیش تصفیه آب می باشد ( فیلتر شماره ۱ تا ۳ ) . یک هوزینگ در سیستم RO در قسمت بالای دستگاه تصفیه آب وجود دارد که جایگاه فیلتر ممبران می باشد در مقاله ای جدا به هوزینگ ممبران خواهیم پرداخت ) . در بعضی مدل ها فیلتر ۵ و ۶ (پست کربن و مینرال)نیزقابل شارژ می باشند که برای آنها هوزینگ طراحی شده است . وهمچنینی فیلتر ۱و۲و۳ مدل کپسولی و یکبار مصرف دارد که فاقد هوزینگ می باشند.

تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

هوزینگ ها بنا به ماموریت دارای مدل شفاف( شیشه ای) و مات می باشند . فیلتر PP یا همان فیلتر شماره ۱ در هوزینگ شفاف قرار دارد . علّت شفّافیت این هوزینگ این می باشد که تا با مشاهده چشمی چشمی متوجه تعویض فیلتر آن شده (رنگ فیلتر تغییر می کند و میزان آلودگی چسبیده به آن کاملاً معلوم می باشد . دیگر هوزینگ ها اصولا مات بوده و زمان تعویض آنها چشمی نمی باشد و بسته به موارد دیگری دارد .

هوزینگ ها بنا به طراحی دارای ۱ یا ۲ اورینگ در درپوش آن جهت آب بندی و سیل نمودن آن می باشد . یکی از نکات مهم در زمان تعویض فیلتر ها بررسی این اورینگ ها می باشند که در صورت پوسیدگی تا ترک خوردن حتماً تعویض گردد . در زمان بستن درپوش باید دقّت نمود اورینگها از جای خود خارج نشوند که دلیل عدم آب بندی و پارگی اورینگ می شوند .

هوزینگ خانگی طولی برابر ۱۰ اینچ دارند و این یک استاندارد جهانی است و در تصفیه آب نیمه صنعتی این طول به ۲۰ اینچ می رسد .

در کل هوزینگ ها بنا به ماموریت خود با میزان مصرف آب با ورودی و خروجی مختلف و نهایتا با دبی های مختلف طراحی و در بازار وجود دارند . در نوع خانگی ورودیو خروجی هوزینگ ها ۱/۴ اینچ می باشد و در نمونه نیمه صنعتی به ۳/۸ تغییر می کند و در سایز های بالاتر نیز بنا به ماموریت کاری در بازار موجود می باشد . شرکت سو فیلتر یکی از قوی ترین و بهترین برند ایرانی تولید هوزینگ می باشد که توانایی طراحی و تولید هوزینگ هایی در ابعاد و کلاس های مختلف را دارا می باشد . مدل ایرانی و تایوانی با برند های دیگر در بازار موجود می باشند .

عمر مفید هوزینگ ها جایی عنوان نشده و می توان از آن تا زمانی که سلامت است استفاده نمود . باید نکاتی جهت طول عمر بیشتر این هوزینگ ها رعایت نمود که تعدادی از آنها اشاره ای می کنیم :

۱- در هنگام تعویض فیلتر ها حتماً هوزینگ ها را با آب و مواد شوینده خانگی شستشو دهیم .

۲- هوزینگ ها را در مسیر آب داغ قرار ندهیم .

۳- سعی شود اورینگها به دلیل خشک شدن آن ها در طول زمان و پایین آمدن کارایی آنها حتماً در هر بار تعویض فیلتر ها تعویض گردد . (مراقب باشید اورینگی که تهیه می کنید انعطاف و نرمی لازم را داشته باشد . خشکی اورینگ در زمان سفت کردن و آچارکشی ممکن است به در پوش فشار وارد کرده و موجب ترک خوردن آن و یا هوزینگ شود .

۴- از آچار مناسب برای تعویض فیلتر ها استفاده نمود تا به دیواره هوزینگ آسیب نرساند . ( معمولا فروشندگان این محصول آچار مناسب این هوزینگ را با این محصول ارائه می نمایند .

۵- در زمان بستن هوزینگ مراقب باشید بیش از حد زور وارد نکنیم که سبب شکستن هوزینگ یا پایه آن شود . (سو فیلتر با ساختن هوزینگ های نشکن و مقاوم برای مصرف کننده اطمینان کامل را به ارمغان آورده است )

با تشکر از توجه شما به مطالب و مقالات تصفیه آب پاک نوش ایرانیان

تلفن تماس مشاوره شبانه روزی ما : ۰۹۳۷۶۷۹۲۷۷۰

www.ipaknoosh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + شانزده =