مزایای آب تصفیه شده به روش اسمز معکوس

مقدّمه :

با توجه به شرایط فعلی آب اکثر شهر ها و مناطق مسکونی و اهمیت آب آشامیدنی سالم روش هایی جهت بهبود آب آشامیدنی وجود دارد که یک از آنها دستگاه تصفیه آب خانگی و یا اداری ( نیمه صنعتی ) می باشد.
دستگاه های تصفیه آب تنوع زیادی دارند که یکی از آنها تصفیه آب به روش اسمز معکوس می باشد.
به دلیل وجود فیلتر ممبران در این دستگاه که در نمونه های دیگر یافت نمی شود
و با توجه به قدرت بالای تصفیه (حذف آلایندگی ها و سختی تا ۰.۰۰۰۱ میکرون ) این دستگاه را از نمونه های مشابه مجزا کرده و بهترین و کاملترین تصفیه در حال حاضر را انجام می دهد.
در زیر به چند نمونه از مزایای دستگاه تصفیه آب با روش اسمز معکوس (RO) اشاره و توضیحاتی در مورد آن در اختیارار شما عزیزان قرار می دهیم .

تصفیه آب خانگی

مزایای دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس :

۱- حذف انواع آلایندگی ها : فیلتر ممبران قدرت حذف انواع آلایندگی ها را از جمله یون ، سدیم ، فلزات سنگین ، کلوئید ، لجن ، گرد و غبار ، باکتری ، ویروس ، مولکول های آلی ، فلوراید ، کلر و دیگر آلاینده ها که سایز آنها از ۰.۰۰۰۱ میکرون بزرگتر باشد را دارد .

۲- حذف بو و طعم بد آب : فیلتر های کربن که در دستگاه تصفیه آب با سیستم RO وجود دارد قابلیت حذف بو و طعم بد آب را با دقّت ۹۹% دارد .

۳- طول عمر بالا : با تعویض به موقع فیلتر ها و سرویس های دوره ای این دستگاه طول عمر بسیار بالایی دارد . زمان تعویض فیلتر های این سیستم بسیار طولانی تر از روش های دیگر تصفیه آب می باشد . با توجه به اینکه فیلتر ممبران به طور مداوم خود را شستشو می دهد و آلایندگی ها را از خود دور می کند و به سمت فاضلاب هدایت می کند عمری طولانی( بین ۲ تا ۵ سال) دارد .

۴- بسیار مناسب برای بیماران ، بخصوص بیماری سرطان و بیماری های معده : با قابلیت بردن آب به سمت قلیایی بیماری های معده را به شدت کاهش می دهد . بیماری سرطان به دلیل شیمی درمانی و پرتو درمانی سیستم ایمنی بدن را به شدت کاهش می دهد ، به همین دلین آشامیدن یک آب ایمن و بدون آلایندگی و میکروب می تواند به ایمنی بدن این بیماران تا زمان بهبودی کامل کمک بسزایی انجام دهد .

۵- آب شیرین کن : یکی از مزایای مهم این دستگاه برای مکانهایی که آب آنها مزه شور می دهد ، می باشد . سیستم RO این قابلیت را دارا می باشد که آب شور غیر قابل شرب را با کیفیت مطلوب تصفیه کرده و آب آشامیدنی با طعم لذّت بخشی به این آب ببخشد .

دستگاه تصفیه آب با این روش دارای چند عیب می باشد که با توجه به مزایای خاص آن نمی شود از آن صرفه نظر کرد و همچنین بهترین و ارزان ترین روش برای رسیدن به یک آب مطلوب را فراهم می نماید . در زیر به معایب این دستگاه اشاره می کنیم تا مصرف کننده با آگاهی کامل جهت خرید این محصول دچار گمراهی نشده و با توجّه به شرایط خود بهترین انتخاب را داشته باشد .

معایب دستگاه تصفیه آب

۱- حدر رفت آب : آبی که نمیتواند تصفیه شود به درون فاضلاب هدایت می شود . این آب قابلیت آبیاری و مصارف دیگر را دارد و با مدیریت آن میتوان این امر را پوشش داد .

۲- سرعت تصفیه پایین نصبت به دستگاه های تصفیه آب دیگر

۳- فضای بیشتری در زیر سینک اشغال می کند

۴- نصب آن کمی سخت تر از دیگر تصفیه آب ها بوده و نیاز به نصاب و نفر ماهر دارد .

با تشکر از توجّه شما عزیزان به مطالب و مقالات تصفیه آب پاک نوش ایرانیان

شماره تماس مشاوره شبانه روزی تصفیه آب پاک نوش ایرانیان : ۰۹۳۷۶۷۹۲۷۷۰

www.ipaknoosh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 7 =