فیلتر مینرال تصفیه آب

فیلتر مینرال

آشنایی با فیلتر مینرال ( فیلتر مرحله ۶ دستگاه تصفیه آب خانگی)

فیلتر مینرال در دستگاه تصفیه آب خانگی و اداری مورد مصرف می باشد . اجزای تشکیل دهنده این فیلتر یک کپسول که نقش پوسته و محافظ را ایفاد می کند و مواد داخل آن تشکیل شده از سنگ های معدنی که املاح مفید نیاز آب آشامیدنی را تامین می کنند . کلسیم ، منیزیم و سدیم از جمله موادی می باشند که درون این فیلتر می باشند و قابلیت حل شدن در آب را دارند .این فیلتر به عنوان فیلتر مرحله ششم در دستگاه تصفیه خانگی شناخته شده است و عموما پلاستیک آن رنگی زرد رنگ دارد .

برای جبران املاح از دست رفته آب که از فیلتر ممبران گذشته و املاح و سختی آب به شدّت کاسته شده وجود چنین فیلتری بسیار مهم و با ارزش می باشد . دانه های این فیلتر سایزی بین ۳ تا ۶ میلی متر دارند و حجم آن در هر فیلتر حدود ۲۵۰ میلی لیتر می باشد . باید توجه داشت برای مصرف کننده ای که مدّت زیادی شیر برداشت خود را باز نکرده باشد این فیلتر کلسیم زیادی را به آب انتقال میدهد که بعد از باز کردن بهتر است کمی صبر نموده تا به تعادل برسد (بعد از خروج حدود دو لیوان آب به تعادل میرسد ومی توان از آن استفاده کرد). در نسل های جدید تر این فیلتر میزان ترکیبات به صورت هوشمند کنترل می شود .

سیستم تصفیه در فیلتر مینرال از طبیعت الهام گرفته ، همانطور که در طبیعت املاح مفید از لایه های زمین به آب اضافه می شود در این فیلتر نیز دقیقاً از موادی طبیعی مفید در طبیعت استفاده شده و خاصیتی مشابه آبهای معدنی طبیعی را برای مصرف کننده تامین می کند .

مطالعات وسیع در امر وجود املاح مفید در جلوگیری از مرگ و میر نشان دهنده ارتباط این دو موضوع به یکدیگر را ثابت کرده و میزان املاح مفید از جمله کلسیم و منیزیم در سلامت فردی نقش بسزایی دارد . همینطور املاح مضر در آب مانند منگنز ثابت شده که میزان ایست قلبی را ار افراد افزایش داده و طول عمر را کم می کند . باید دقّت در خرید این نوع فیلتر ها و دستگاه های تصفیه آب استاندارد داشت تا شاهد نتیجه عکس بر بدن خود نباشیم .

زمان تعویض این فیلر بنا به سفارش سازنده هر یکسال یکبار می باشد که جهت تامین املاح مفید بدن لازم می باشد که فیلتر مواد معدنی مانند بقیه فیلتر های دستگاه تصفیه آب آشامیدنی در زمان معین شده تعویض گردد .

آموزش تعویض فیلتر مینرال

برای تعویض فیلتر مینرال باید موارد زیر را به دقت انجام داد

۱- بستن شیر ورودی و شیر مخزن

۲- قطع نمودن برق دستگاه تصفیه آب

۳ باز نمودن شیر خروجی جهت خارج شدن فشار اضافی آب درون شیلنگ و فیلتر ها

۴- جدا نمودن شیلنگ ورودی و خروجی فیلتر مینرال ( فیلتر مواد معدنی)

۵- جابجایی اتصالات فیلتر قدیم با فیلتر جدید . ( دقّت داشته باشید که در زمان تعویض اورینگ زانویی ها سالم باشد . در صورت نداشتن اورینگ حتماً از نوار تفلن برای آب بندی استفاده نمایید.

۶- وصل نمودن شیلنگ های فیلتر جدید . ( توجه داشته باشید در زمان وصل نمودن حتماً به فلش روی فیلتر که ورودی و خروجی را نشان می دهد دقّت نمایید یا فیلتر را برعکس مونتاژ نکنید .

۷- وصل نمودن برق و باز نمودن شیر ورودی آب

۹ – خارج شدن مقداری آب از شیر خروجی تا فیلتر با آب ترکیب شده تا بتواند مواد خود را به آب تزریق کند .

۱۰- بستن شیر خروجی و باز نمودن شیر مخزن . ( در این مرحله دستگاه آماده مصرف و برداشت آب از شیر خروجی می باشد و شما با موفقیت فیلتر مورد نظر را تعویض نموده اید .

با تشکر از توجه شما به مقالات تهیه شده از تصفیه آب پاک نوش ایرانیان

تلفن تماس پشتیبانی ما با خدمات ۲۴ ساعته در خدمت شما عزیزان می باشد . ۰۹۱۲۰۳۲۶۱۵۵

www.ipaknoosh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + ده =