فیلتر قلیایی دستگاه تصفیه آب

فیلتر قلیایی

آشنایی با فیلتر قلیایی و مزایای آن

با توجه به وجود فاضلاب هایی که آب آنها به درون زمین هدایت می شود و صنعتی شدن شهر ها ، آب های زیرزمینی خاصیت اسیدی به خود گرفته و موجب شده PH آب های زیر زمینی به طور قابل ملاحظه ای کاهش یابد .از این رو چاره اندیشی شده و برای جبران کاهش PH آب فیلتر های بسیار مفید که خاصیت افزایش PH آب را دارا می باشند ساخته شده که می توان در مسیر آب قابل شرب قرار داد تا از ضررهای آب اسیدی جلوگیری کرد . این فیلتر ها قابلیت حدود ۱ واحد افزایش PH آب را دارند.

مزایای آب قلیایی:

از مزایای آب قلیایی میتوان به موارد زیر نیز اشاره کرد :

۱- افزایش جذب اکسیژن در بدن

۲- دلپذیر تر شدن طعم آب

۳- اضافه شدن ین پتاسیم ، کلسیم و منیزیم به آب که برای بدن انسان بسیار مفید می باشد.

۴- کاهش روند افزایش قند خون در افراد دیابتی

۵- کاهش خاصیت اسیدی در افرادی که از ناراحتی های معده به دلیل خاصیت اسیدی بودن معده رنج می برند .

۶- جوان سازی پوست

۷- جلوگیری از ورم مفاصل

آب قلیایی چیست :

در تعریف آب شرب معقول ، آب قلیایی به آبی گفته می شود که PH آن بین ۷/۱ تا ۸/۸ باشد ولی در تعریف کلی PH بالا تر از ۷ را قلیایی نامند . آب با PH معادل با ۷ آبی خنثی است که یعنی نه خاصیت اسیدی دارد نه خاصیت بازی .

با توجّه به توضیحات بالا و با توجه به این که در سیستم تصفیه آب خانگی به طور پیش فرض فیلتر قلیایی وجود ندارد توصیه میگردد فیلتر قلیایی حتما تهیه و به دستگاه تصفیه آب اضافه گردد . عموماً این فیلتر در مرحله آخر نصب می شود ولی به توصیه سازندگان این فیلتر بهتر است که در مرحله ۵ دستگاه تصفیه آب نصب گردد .(در دو وضعیت فیلتر نقش خود را به درستی انجام می دهد )

نکته مهم و قابل ذکری که باید حتماً به آن اشاره کرد این است که بعد از صرف غذا به دلیل خاصیت اسیدی معده برای هضم غذا به هیچ عنوان نباید از آب قلیایی استفاده نمود چون به دلیل کاهش اسیدی شدن معده هضم غذا درست انجام نمی شود و معده به عبارتی رفلاکس می کند .

به دلیل اهمیت این فیلتر توصیه می گردد از برند های معروف و شناخته شده بازار تهیه تا عملیات فیلتراسیون در این مرحله به درستی صورت پذیرد. قلیایی شدن آب در دستگاه تصفیه آب به کمک مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم صورت می گیرد و روش الکتریکی و بار دار کردن ذرّات در تصفیه آب خانگی انجام نمی شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آب قلیایی توصیه می شود به مقالات مرتبط و مواردی مانند به چه روش هایی می توان آب را قلیایی نمود مراجعه نمایید .

با تشکر از توجه شما به این موضوع .

تصفیه آب پاکنوش ایرانیان با خدمات ۲۴ ساعته و مشاوره رایگان در کنار شما عزیزان حضور دارد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۳۷۶۷۹۲۷۷۰ تماس حاصل فرمایید .

www.ipaknoosh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =