زانویی یکطرفه ممبران

مشخصات زانویی یکطرفه دستگاه تصفیه آب

زانویی یکطرفه ممبران باید از جنس پلاستیک اورگانیک و سوپاپ داخلی آن از جنس استیل زنگ نزن و سازگار با بدن باشد .

زانویی یکطرفه ممبران

محل نصب این زانویی که رزوه آن نیز سایز کوچکتری نسبت به بقیه زانویی های دستگاه تصفیه آب دارد در خروجی اول هوزینگ ممبران نصب می شود و آب خروجی از آن به سمت فیلتر مرحله ۵ (پست کربن ) و در نهایت برای مصرف به سمت شیر برداشت هدایت می شود .

اتصال زانویی یکطرفه ممبران اکثراً به طور فیتینگی بوده ولی هنوز نمونه های رزوه ای آن در بازار مشاهده می گردد . سایز خروجی این زانویی ۱/۴ اینچ می باشد که جهت تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی از آن استفاده می شود.

وظیفه زانویی یکطرفه ممبران این می باشد که آب تصفیه شده عبوری از ممبران را از برگشت به فیلتر و هوزینگ ممبران محافظت کرده و اجازه برگشت آب به سمت هوزینگ ممبران را نمی دهد .

در صورت خراب شدن زانویی و برگشت آب به سمت فیلترممبران آب تصفیه شده از فیلترممبران باز می گردد و به سمت فاضلاب هدایت می شود . این امر سبب می گردد فشار مخزن افت کرده و پمپ مجبور به کارکردن شود . در این صورت این زانویی باید تعویض شود . جهت تعویض توصیه می شود این کار را به تعمیرکار آن سپرده و از دست زدن آن جدا خود داری فرمایید . چون در صورت نصبی اشتباه ممکن است به دستگاه خود آسیب رسانده و عملکرد دستگاه شما دچار مشکل شود .

توصیه می گردد به دلیل تقلّبی بودن این متریال در بازار حتما از فروشگاه های معتبر تهیه شود و مطمعن شوید که این جنس اورگانیک بوده و ساخت تایوان می باشد . لبه فیتینگ زانویی اصل باید حتما اورگانیک حک شده باشد و اگر شک دارید که این جنس چینی می باشد به هیچ عنوان مصرف نکنید چون معلوم نیست از مواد بهداشتی درست شده باشد . در مورد زانویی های دیگر دستگاه تصفیه آب نیز باید نکته یاد شده حتماً رعایت گردد.

با تشکر از توجه شما به مطالب و مقالات تصفیه آب پاک نوش ایرانیان

شماره تماس مشاوره شبانه روزی تصفیه آب پاک نوش ایرانیان : ۰۹۳۷۶۷۹۲۷۷۰

www.ipaknoosh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 6 =