تصفیه هوا

مقدّمه :

با توّجه به رشد جمعیّت و فشردگی تردد وسایل نقلیه سبک و سنگین و با توجه به نزدیک بودن کارخانجات در نزدیکی شهر های بزرگ و تمامی آلاینده های شهری و صنعتی ، هوای شهر های بزرگ همیشه در مرز خطر بوده و بعضا مشاهده می شود در فصل سرما از این خط عبور کرده و هوایی کاملاً مسموم را تنفس کنیم .

چاره این مشکل باید ریشه ای در جامعه حل و فصل شود ولی هر شخص می تواند با رعایت حفظ ایمنی و انجام مواردی تا حد قابل قبولی این مشکل را در خانه و محل زندگی و حتی محل کار خود برطرف نماید .

پنجره دو جداره استاندارد و اصولی ساخته شدن ساختمان ها و آب بندی آنها تا حد زیادی جلوی ورود این آلودگی ها را به داخل آن محیط می گیرد . ولی این مقدار کاهش آلودگی برای افرادی که مشکل آسم ، سرطان ، مشکلات تنفسی و آلرژی دیگر دارند کافی نمی باشد . چاره این مشکل تهیه یک دستگاه تصفیه هوای خوب با توجّه به متراژ محل زندگی یا کار می توان این امر را محقق ساخت و هوایی مطبوع را به محیط زندگی شخصی خود ایجاد کرد .

تاثیرات تصفیه هوا

در آمریکا سالانه ۲۵۰ میلیون دلار برای خرید تصفیه هوا هزینه می گردد . شاید فکر کنید که عملکرد دستگاه تصفیه هوا تهویه مطبوع است و تفاوت زیادی با تهویه معمولی ندارد؛ اگرچه عمل تهویه هوا نیز یکی از نقش‌های دستگاه تصفیه هوا خانگی محسوب می‌شود اما باید گفت که بین این دستگاه و دستگاه تهویه تفاوت‌های بسیاری وجود دارد. دستگاه تهویه صرفاً هوای داخل منزل را به بیرون از منزل هدایت می‌کند و هوای بیرون را به داخل انتقال می‌دهد ، واضح است که این امر به خودی خود معنای پاک‌سازی هوا را نمی دهد.

زیرا دستگاه تهویه‌، هوای بیرون را بدون فیلتر کردن به داخل می‌آورد . به عنوان مثال اگر در هوای بیرون دود وجود داشته باشد تهویه هوا همان دود را به داخل می آورد . این در حالی است که تصفیه هوا خانگی علاوه بر تهویه‌ی هوا آن را پاک‌سازی می‌کند. این دستگاه فیلترهای مختلفی دارد که در فرآیند تصفیه هوا خانگی مرحله به مرحله آلودگی‌ هوا را از بین می برد. منظور از آلودگی هر چیزی به غیر از هوای خالص و پاک می باشد . مواردی مانند گرد و غبار، آلودگی‌های شیمیایی و یا حتّی بوی غذا جزع آلاینده‌های هوا به حساب می آیند. بنابراین دستگاه تصفیه هوا مکانیزم بسیار پیچیده تری نسبت به تهویه هوا دارد و عملکرد مؤثرتری دارد.

با تشکر از توج شما به مقالات تصفیه آب پاک نوش ایرانیان

شماره تماس مشاوره شبانه روزی تصفیه آب پاک نوش ایرانیان : ۰۹۳۷۶۷۹۲۷۷۰

نظرات (5)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *