انواع پایه نگهدارنده فیلتر تصفیه آب

مقدمه :

یکی دیگر از اجزای تصفیه آب پایه نگهدارنده یا بست فیلتر ها می باشند که وظیفه نگهداری و فیکس کردن فیلتر ها را بر روی شاسی به عهده دارند . با توجّه به سایز مختلف فیلتر ها و نقطه جانمایی آنها نیاز به بست یا پایه های متفاوتی می باشد که در ذیل به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد .

  • پایه نگهدارنده فیلتر ممبران به شاسی (بست بزرگ به شاسی) :

این پایه با سایز ۲.۵ اینچ ماموریت دارد تا فیلتر مرحله ۴ دستگاه تصفیه آب را به شاسی فیکس کند . این امر توسط دو پایه نگهدارنده و دو پیچ که پایه ها را به شاسی فیکس می کند صورت می گیرد . فیلتر هایی با سایز فیلتر ممبران که می توان به شاسی نصب شود را می توان با این پایه ها انجام داد . مانند فیلتر UF و غیره .

  • پایه نگهدارنده فیلتر ممبران به فیلتر شماره ۵ ( تبدیل پایه نگهدارنده بزرگ به کوچک ) :

این پایه نگهدارنده بین دو فیلتر می باشد با تبدیل سایز ۲.۵ اینچ به ۲ اینچ ( یعنی اتصال فیلتر های بزرگ به فیلتر هایی با سایز کوچکتر) .

  • پایه نگهدارنده فیلتر کوچک به شاسی :

فیلتر های کوچک ممکن است بنا به سلیقه طراح ، به شاسی وصل شود . برای این فیلتر ها با قطر ۲ اینچ پایه هایی ساخته شده که به وسیله پیچ به شاسی متّصل می گردد .

  • پایه نگهدارنده فیلتر کوچک به فیلتر کوچک ( رابط فیلتر کوچک ) :

برای اتّصال های خانگی از فیلتر ۵ به بالا معمولاً سایزی همسان به قطر ۲ اینچ دارند این رابط ها مورد استفاده قرار می گیرد . برای اتصال مانند یک کلیپس عمل کرده و نیازی به پیچ و اتصالات کمکی برای فیکس کردن نمی باشد .

در کل اتّصالات دیگری هم در تصفیه آب ممکن است استفاده گردد که پرکاربرد ترین و رایج ترین آنها ، اتصالات قید شده در بالا می باشد . برای فیکس کردن فیلتر ها سعی شود تا پایه هایی از پلاست مرغوب تهیه نمایید که بعد از دو بار باز و بسته کردن و در زمان تعویض فیلتر ها نشکند یا شل نشود . در صورت شل شدن پایه ها ممکن است با چرخیدن فیلتر ها در سر جای خود فیتینگ ها دچار نشتی شده و عملکرد دستگاه دچار مشکل شود . در صورت شکستگی یا شل شدن این پایه ها حتماً به فکر تعویض آن ها باشید .

با تشکّر از توجّه شما به مطالب و مقالات تصفیه آب پاک نوش ایرانیان

تلفن تماس مشاوره شبانه روزی تصفیه آب پاک نوش ایرانیان : ۰۹۳۷۶۷۹۲۷۷۰

www.ipaknoosh.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *