دستگاه تصفیه آب

استاندارد آب آشامیدنی

تصفیه آب خانگی و استاندارد آب آشامیدنی

موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، طی استاندارد ۱۰۵۳ (تجدید نظر پنجم) در مورد آب آشامیدنی و ویژگی های فیزیکی و شیمیایی آن به طور کلی خواص آب آشامیدنی که حد بالای مجاز آن را اعلام می نماید را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم تا با مطالعه آن با شرایط یک آب استاندارد آگاه شوید و حتی بتوانید با داشتن دستگاه تصفیه آب خانگی به ایده آل این استاندارد دست پیدا کنید.

استاندارد آب آشامیدنی ایران http://www.environment-lab.ir/standards/water-drink-standard-۱۰۵۳.pdf

همانطور که گفته شد این حد بالای مجاز بوده ودر بخش های بعدی و مقالات دیگر در مورد یک آب مطلوب و شرایط آن برای شما عزیزان اطلاعات جامعی تهیه و در اختیار شما قرار می دهیم .

این بدین گونه نیست که آب مصرفی ما زیر این اعداد اعلام شده هستند پس درون رنج بوده و آسیبی به بدن نمی رساند . این استاندارد به طور کلی تعریف شده و هر مجازی مطلوب نمی باشد.

حال بدانیم که برای رسیدن به این استاندارد بهتر است از چه راه کاری استفاده کنیم

با وجود آلاینده های زیاد در آب و نبود آب کاملا سالم در تمامی نقاط دنیا استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی بهترین راه حل است.

تصفیه آب برای تولید آب آشامیدنی شامل حذف آلاینده‌ها از آب ورودی برای تولید آبیست که به اندازه کافی برای مصرف انسان بدون خطر کوتاه مدت یا بلند مدت بر سلامتی باشد.

موادی که در طول فرایند تصفیه آب آشامیدنی حذف می‌شوند عبارت است از: جامدات معلق، باکتری‌ها، جلبک‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و مواد معدنی مانند آهن و منگنز.

فرایندهای مربوط به حذف آلاینده‌ها شامل فرایندهای فیزیکی مانند ته‌نشینی و فیلتراسیون، فرایندهای شیمیایی مثل ضد عفونی و انعقاد و فرایندهای بیولوژیکی مثل فیلتر کردن آهسته شن و ماسه است.

برای اطمینان از کیفیت آب، علاوه بر تصفیه، مسائل مربوط به نقل و انتقال و آبرسانی نیز مدنظر قرار میگیرد. در این راستا، روش معمول برای جلوگیری از آلودگی باکتریایی در طول مرحله توزیع، نگهداشتن مواد ضدعفونی کننده در آب تصفیه شده‌است.

البته باید بدانیم استاندارد های ما با استاندارد WHO رد که به طور مثال می توان به جدول زیر اشاره کرد.

مقایسه استاندارد آب آشامیدنی ایران باWHO

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + دوازده =