دستگاه تصفیه آب

آب گوارا چیست؟

آب گوارا چیست؟

    کیفیت آب بر اساس درصد آلاینده ها ، فاکتورهای فیزیکی و شیمیایی مانند PH و رسانایی و مقدار مواد معدنی موجود در آن مشخص می شود. شیمی آب ، با یک فرمول خیلی ساده – H۲O – دو عنصر هیدروژن و یک اکسیژن شروع می شود. آب خالص ؛ بی رنگ ، بی مزه و بی بو است. آنچه آب را گوارا می کند، عدم حضور ناخالصی هاست و تصفیه آب آشامیدنی باعث از بین رفتن این ناخالصی هاست.

    ناخالصی های موجود در آب اندازه گیری می شوند و عموماً به عنوان «ذرات جامد غیرمحلول» یا TDS به عنوان اندازه کل یونهای موجود در محلول شناخته می شوند. این ذرات نامحلول باردار شده (یونها) آب معمولی را رسانای الکتریکی می کنند. آب خالص مقاومت الکتریکی بالایی دارد و مقاومت متناوباً به عنوان یک معیار خلوص استفاده می شود. رسانایی الکتریکی معیارظرفیت آب برای رسانایی الکتریکی است که مستقیماً مرتبط با غلظت نمک نامحلول در آب و همینطور TDS است.

    نمکها به صورت یونهای مثبت و منفی در می آیند که الکتریسیته را هدایت می کنند. رسانایی الکتریکی در حقیقت یک معیار از فعالیتهای یونی یک محلول از نظر ظرفیت آن محلول به انتقال جریان است. در محلول رقیق ، مثل آب، TDS و EC به صورت منطقی قابل مقایسه هستند.

تصفیه آب آشامیدنی

    سختی آب – سختی آب به وسیله مقدار « ذره بر گالن » یونهای کلسیم و منیزیم به طور خاص اندازه گیری می شود. در یک گالن آب، یک ذره  سختی به صورت  ۶۴.۸ میلی گرم کلسیم یاppm 17 وجود دارد . کمتر از یک ذره در گالن به عنوان آب نرم (soft water) در نظر گرفته می شود . بیشتر مردم از نوشیدن آب با سختی حدوداً ۴ لذت می برند. اندازه PH از ۱ تا ۶.۹به عنوان اسید و ۷ خنثی (طبیعی) و از عدد ۷.۱ تا ۱۴ آلکالین (بازی ) است. آب کاملاً خالص PH=1 دارد که آن را در وسط بازه ی PH قرار می دهد که نه اسیدی است و نه بازی و نه آلکالین و اساساً بی مزه است.

    نوع بشر به طور گسترده روی تمام فاکتورهای وابسته به کیفیت آب اثر می گذارد، به عنوان مثال ما فاضلاب را در آبها تخلیه می کنیم و مواد و آلاینده ها را به آبی اضافه می کنیم که به صورت طبیعی آلوده نیست.

    آلودگیها مثل فلزات ، آفت کشها و کودها که از سطح زمین به آبها سرایت می کنند ، موجب افزایش رشد جلبکها می شوند و تاثیرات مخرب دیگری روی کیفیت آب می گذارند. 

بیشتر ناخالصیهای غیر معدنی آب به صورت یون در آب موجود است ، متداولترین این یونها عباتند از:

کاتیونها (یونهای رسانای مثبت) : کلسیم ، منیزیم ، سدیم ، آهن و منگنز

آنیونها (یونهای رسانای منفی ) : سولفات ، کلراید ، بی کربنات ، نیترات و کربنات

با دانستن مطالب بالا آب گوارا را می توان به آبی گفت که خاصیت اسیدی آن صفر باشد و از انگل و باکتری و مواد مضر گفته شده پاکسازی شده باشد . تصفیه آب خانگی ، اداری و صنعتی که با سیستم اسمس معکوس ( OR ) عملیات تصفیه آب را انجام می دهند ، ضرات تا ۰.۰۰۰۱ میکرون و ناخالصی های مضر آب را جداسازی کرده و نهایتا با فیلتر های اضافی مانند فیلتر قلیایی و UV و غیره می توان خاصیت اسیدی آب را کنترل کنند یا اینکه میکروب زدایی نمایند .

برای اطلاع از چگونگی استفاده از دستگاه تصفیه آب آشامیدنی با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − هشت =